Kontaktní formulář - spojení se zákazníky

11. 04. 2018

Uvedení kontaktní adresy na webu je jednou ze základních podmínek seriozně vypadající firemní prezentace. Nicméně pomocí kontaktního formuláře můžete dát svým zákazníkům další možnost, jak vás mohou kontaktovat.

Názory na využití kontaktního formuláře na webu se různí. Pravda je však taková, že se s ním můžete setkat na spoustě webových stránek. Díky kontaktnímu formuláři totiž můžete skrýt svou e-mailovou adresu. Zpráva z formuláře na ni sice dorazí, nicméně čtenář webu ji neuvidí. Skryta zůstane také před automatickými roboty, kteří shromažďují e-mailové adresy pro následné zasílání nevyžádané pošty.

Ovšem představa, že se díky kontaktnímu formuláři spamu zcela zbavíte, je lichá. Pouze odfiltrujete pokusy jednoduchých robotů. Ty sofistikovanější už dovedou nevyžádanou poštu zasílat i pomocí kontaktních formulářů na webu. Výhoda formuláře tedy spočívá především v tom, že návštěvníkům svého webu nabídnete určitý komfort. Mohou se rozhodnout, zda vám pošlou e-mail, nebo zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře.

Vytvoření kontaktního formuláře

Otevřete si administrační rozhraní inPage, přejděte do sekce Nastavení a klikněte na položku Kontaktní formulář.

Po stisknutí tlačítka Přidat položku se otevře okno, ve kterém si vyberte v poli Položka formuláře jednotlivé položky, ze kterých si poskládate kontaktní formulář. Pokud vám nevyhovuje přednastavený název je možné jej upravit v poli Vlastní název. Pro povinné vyplnění nebo zadání položky formuláře zaškrtněte políčko Povinná položka.

Nevadí, pokud položky do formuláře přidáte v jiném pořadí, než v jakém chcete, aby byly zobrazeny. Toto pořadí totiž můžete změnit uchopením položky za tři tečky vlevo a přetažením na požadovanou pozici. Do kontaktního formuláře inPage nezapomeňte kromě běžných políček, jako je jméno a příjmení, e-mail, firma, telefon a další, přidat také políčko Zpráva. Právě do něj bude moci návštěvník stránky zapsat svůj vzkaz.

Jakmile máte formulář poskládán, zadejte E-mail kontaktního formuláře, na který bude obsah formuláře odesílán. Velmi zajímavým je výběrové pole Text kontaktního formuláře, které umožňuje přidat kontaktní formulář do připravené stránky. Tuto stránku je třeba nastavit jako neaktivní a vybrat ji ve výběrovém poli. Kontaktní formulář bude zobrazen na konci vybrané stránky.

Nastavení kontaktního formuláře uložte klepnutím na tlačítko Upravit.

Zobrazení formuláře na webu

Formulář v tuto chvíli máte připraven, ale ještě se nezobrazuje na webu. K tomu musíte udělat jediné, přidat ho do menu. Přejděte do sekce Menu → Hlavní menu  → tlačítko Přidat položku menu.

Ve zdroji odkazů vyberte Základní stránky a v políčku Odkaz na vyberte Kontakt. Pokud vám nevyhovuje název, stačí zadat jiný do pole Vlastní název. Pak už jen klepněte na tlačítko uložit a Kontaktní formulář se vám zobrazí v hlavním menu stránek.

 

Kontaktní formulář je nyní připraven.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.